Roeien

Cursussen en vervolg

De meesten starten hun roeicarriere met een Beginnerscursus om te leren roeien in C-materiaal.

Daarna kun je bij de Grift een Skiffcursus volgen om de overstap naar glad-materiaal te maken.

Bij opgave lidmaatschap kom je automatisch terecht bij een Beginnerscursus (als je nog geen roeiervaring elders hebt opgedaan).

Naast de cursussen kun je in een ploeg verder komen met je roei-techniek als je daar behoefte aan hebt. Er zijn ploegen met een vaste coach en andere roeien zelfstandig met min of meer focus op de roei-techniek.

Ook buiten de vereniging worden door derden cursussen roeitechniek aangeboden, in Nederland en ook in het buitenland.

In deze link (de Roei-Oefeningen-Waaier) vind je een aantal tips voor oefeningen tijdens je roei-outing.

Met deze Roei-oefeningen kun je technisch beter leren roeien en dus een efficientere roeibeweging maken. Met dezelfde inspanning zal de boot makkelijker gaan lopen.
Daarnaast helpt het blessures te voorkomen.

Als het nogal complex overkomt, dan helpt het om de RI-1 cursus te volgen, en/of een paar keer met een coach mee te fietsen met een andere ploeg. En, er zijn natuurlijk talloze filmpjes op het internet te vinden.

De oefeningen zijn bedoeld voor beginnende en gevorderde roeiers.
Er zitten oefeningen bij die ook nog gebruikt worden door roeiers met jarenlange ervaring.
Voor de één is om bepaalde stuk techniek beter onder de knie te krijgen en voor een ander gewoon om weer eens de aandacht erbij te hebben.

Je kunt ze gebruiken als coach of instructeur, vanaf de kant of gewoon in je eigen ploeg, vanuit de stuurplek, of bijv de boegpositie.

Oorspronkelijk was het een waaier van geplastificeerde fiches. Echter, het drukwerk (watervast) bleek te duur te zijn.
Er is ooit een smartphone app (Android) voor gemaakt, echter die functioneert niet meer bij de huidige Android versies.

Via bovenstaande link kun je de oefeningen bekijken

row.

De opleiding Roei-instructeur 1 (RI-1) wordt door de Grift gegeven. Hogere opleidingen worden doorgaans door de KNRB in de regio georganiseerd.

De RI-1 is verplicht voor roeibevoegdheid 1e klasse glad, maar is daarnaast voor iedere roeier interessant. Ook voor je eigen roei-techniek. Dus als je geinteresseerd bent, wacht niet tot je 1e klas skiff bevoegdheid hebt  gehaald! De opleiding is open voor iedereen (zolang er plaats is).

In de maandelijkse nieuwsbrief wordt de RI-1 aangekondigt.

Elke voorjaar worden er één of meer skiff cursussen georganiseerd.

Deze wordt aangekondigt in de nieuwsbrief. Schrijf je dan in als je belangstellend bent.

De beschrijving van de Beginnerscursus van week tot week is hier te vinden.

De theorie is te vinden in het Informatie Boekje.

Hier zijn ook linkjes te vinden naar filmpjes en andere info op het internet.